Wieża Widokowa Ferdel

Podziwiaj krajobraz z

Wieży widokowej Ferdel

Wieża widokowa Ferdel jest jednym z najciekawszych punktów widokowych w Beskidzie Niskim, oferująca panoramę na tę przepiękną i malowniczą okolicę. Unikalna drewniana konstrukcja stanowi nowe, ekscytujące miejsce do odkrycia dla miłośników wędrówek oraz dla tych, którzy doceniają urokliwe widoki.

Położona na granicy Magurskiego Parku Narodowego, wieża jest wspaniałym miejscem, dzięki któremu można zobaczyć piękno natury na pierwszym planie. Konstrukcja pozwala nawet dostrzec daleki horyzont, a nawet szczyty Tatr w pogodne dni.

Dodatkowo bliskość rezerwatu Kornuty, najstarszego w Beskidzie Niskim, tworzy możliwość połączenia wizyty na wieży z wędrówką po ciekawych, skalnych formacjach. Wieża widokowa

Podziwiaj piękno natury i przyrodę.
Inna równie fascynująca wieża widokowa!
Raj dla miłośników wędrówek i krajobrazu
Wyznacz trasę do wieży
Dojedź na wieżę sam lub ze znajomymi

Na rowerze elektrycznym

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej atrakcyjnej oferty wynajmu rowerów elektrycznych na terenie malownicze Beskidu Niskiego. Odkryj uroki tego pięknego regionu na dwóch kółkach w sposób komfortowy i ekologiczny. Nasza flota nowoczesnych rowerów KROSS LEVEL BOOST 1.0 czeka na Ciebie w Beskidzkiej Polanie - z nami przyjemność jazdy po trasach Beskidu Niskiego, Magurskiego Parku Narodowego czy przełęczy Dukielskiej stanie się niezapomnianym doświadczeniem!

Zasięg rowerów przekraczający 100 km
W trybie EKO przejedziesz nawet 100km, w trybie 100% wsparcia możesz robić trasy aż 50-kilometrowe
Gotowa lista atrakcji
Znajdziesz ją na stronie i już niebawem w momencie wynajmu rowerów otrzymasz gotową mapę atrakcji, które warto zwiedzić i odwiedzić.
Przepiękne i malownicze trasy
Górki, doliny, lasy, łąki, otwarte tereny, wodospady... na pewno znajdziesz coś dla siebie :)
DOwiedz się więcej

Co jeszcze możesz zrobić lub odwiedzić wybierając się do Wieży Ferdel?

zorganizuj wypad ze znajomymi

Najlepszy paintball! 🔫

Jeżeli będziesz w okolicy i będzie Was minimum 4 osoby, nie wahajcie się i zarezerwujcie paintball. Na naszym polu paintballowym są nieskończone możliwości zabawy dla dzieci, nastolatków, dorosłych imprez firmowych, integracyjnych, wieczorów kawalerskich, panieńskich i urodzin. Rozpocznij już teraz aktywny wypoczynek i zapytaj o wolny termin!

DOwiedz się więcejOPINIE i dojazd

Opinie o wieży Ferdel oraz dojazd

Dlaczego powinieneś wybrać się tutaj?

Oto 6 powodów:

Widoki: Z Wieży Widokowej na Ferdlu rozciągają się niesamowite panoramy na Beskid Niski. Możemy podziwiać piękno gór, lasów i pobliskiego uzdrowiska Wapiennego.

Kontakt z naturą: Ferdel to miejsce w otulinie Magurskiego Parku Narodowego - idealne do zanurzenia się w samym sercu natury i odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Umożliwia aktywność fizyczną: Wędrówka na szczycie to doskonały sposób na zdrową aktywność na świeżym powietrzu. Dla osób pragnących relaksacyjnej wędrówki połączonej z aktywnością Ferdel jest idealnym miejscem.

Sielskość i spokój: Ferdel to miejsce, gdzie można zaznać ciszy i spokoju, nieskazitelnej przyrody daleko od miejskiego zgiełku.

Możliwość zobaczenia dzikiej fauny: Ferdel to miejsce, gdzie można spotkać wiele gatunków dzikiej fauny, w tym orlika krzykliwego gniazdującego na szczycie.

Łatwo dostępna atrakcja: Dzięki dobrze oznaczonym szlakom, wieża widokowa na Ferdlu jest łatwo dostępną atrakcją, do której może dotrzeć każdy, kto ma ochotę na spacer po górach.

Wyznacz trasę do wieży