Diabli Kamień (Folusz)

Stań na samym szczycie

Diablego Kamienia na Foluszu!

Diabli Kamień na Foluszu to niezwykłe miejsce w województwie Podkarpackim, którego malowniczość i lokalizacja sprawia, że każdy turysta będzie zachwycony swoim pobytem w Beskidzie Niskim.

Cechuje się on wyjątkowymi skałami usytuowanymi w środku lasu, po których można swobodnie się poruszać. Atrakcja ta zachwyci wszystkich miłośników pieszych wycieczek oraz plenerowych sesji zdjęciowych.

Z miejscowości Folusz można tam dotrzeć, przemierzając ścieżkę wzdłuż Kłopotnicy, trwającą od 25 do 50 minut. Głazy magurskiego piaskowca odkryte tu są interesująco ukształtowane, dając poczucie, jakby diabeł rzeźbił w nich swoje dzieła. Z nich wszystkich największy wystaje 10 metrów nad powierzchnię, dzielonym jednak szczeliny.

Zobacz również:

Blisko 7-metrowej wysokości próg skalny
Przepiękny park w Beskidzie Niskim
Popularna wieża z widokiem na Park i Beski Niski
Wyznacz trasę do kamienia
odwiedź kamień sam lub ze znajomymi

Na rowerze elektrycznym

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej atrakcyjnej oferty wynajmu rowerów elektrycznych na terenie malownicze Beskidu Niskiego. Odkryj uroki tego pięknego regionu na dwóch kółkach w sposób komfortowy i ekologiczny. Nasza flota nowoczesnych rowerów KROSS LEVEL BOOST 1.0 czeka na Ciebie w Beskidzkiej Polanie - z nami przyjemność jazdy po trasach Beskidu Niskiego, Magurskiego Parku Narodowego czy przełęczy Dukielskiej stanie się niezapomnianym doświadczeniem!

Zasięg rowerów przekraczający 100 km
W trybie EKO przejedziesz nawet 100km, w trybie 100% wsparcia możesz robić trasy aż 50-kilometrowe
Gotowa lista atrakcji
Znajdziesz ją na stronie i już niebawem w momencie wynajmu rowerów otrzymasz gotową mapę atrakcji, które warto zwiedzić i odwiedzić.
Przepiękne i malownicze trasy
Górki, doliny, lasy, łąki, otwarte tereny, wodospady... na pewno znajdziesz coś dla siebie :)
DOwiedz się więcej

Co jeszcze możesz zrobić lub odwiedzić wybierając się na Diabli Kamień?

zorganizuj wypad ze znajomymi

Najlepszy paintball! 🔫

Jeżeli będziesz w okolicy i będzie Was minimum 4 osoby, nie wahajcie się i zarezerwujcie paintball. Na naszym polu paintballowym są nieskończone możliwości zabawy dla dzieci, nastolatków, dorosłych imprez firmowych, integracyjnych, wieczorów kawalerskich, panieńskich i urodzin. Rozpocznij już teraz aktywny wypoczynek i zapytaj o wolny termin!

DOwiedz się więcejOPINIE i dojazd

Opinie o Diablim Kamieniu oraz dojazd

Dlaczego powinieneś wybrać się tutaj?

Oto 6 powodów:

Diabli Kamień na Foluszu to unikalne miejsce położone na Podkarpaciu w Powiecie Jasielskim. Dlaczego warto tam się udać:

1. Położenie na szlaku spacerowo-rowerowym: Kamień znajduje się na szlaku spacerowo-rowerowym biegnącym przez malownicze okolice Podkarpacia, co sprawia, że jest doskonale dostępny zarówno dla miłośników pieszych wędrówek, jak i dla entuzjastów jazdy na rowerze.

2. Tajemniczość i legendy: Jest owiany tajemniczością oraz legendami, które przyciągają turystów spragnionych niezwykłych opowieści. Mówi się, że kiedyś na tym kamieniu cieszyły się diabły, bo nie było słychać dzwonów, na których dźwięk bardzo bolały je brzuchy i musiały uciekać z powrotem do piekła.

3. Otoczenie przyrody: Okolice Diablego Kamienia są niesamowicie atrakcyjne przyrodniczo. Turyści mają szansę podziwiać piękno dzikiej przyrody, odwiedzić rozlewiska oraz poznać roślinność oraz zwierzęta charakterystyczne dla tego regionu.

4. Unikalne formacje skalne: To niezapomniane widowisko dla każdego miłośnika geologii i ciekawych formacji skalnych.  

5. Szansa na wypoczynek: Spędzenie czasu aktywnie na świeżym powietrzu to doskonały sposób na regenerację sił, wyciszenie umysłu i oderwanie się od codzienności. Malownicze pejzaże oraz inne atrakcje sprawiają, że miejsce to pełni funkcję naturalnej terapii antystresowej.

6. Krajobrazy: Turyści, zwłaszcza amatorzy fotografii, będą zachwyceni przez malownicze krajobrazy, które z pewnością warto uwiecznić na zdjęciach.

Wyznacz trasę do kamienia